پمپ خلاء روتاری وین

پمپ خلاء روتاری وین

پمپ خلاء روتاری وین، که به آن پمپ وکیوم روتاری نیز گفته می‌شود، یک نوع پمپ خلاء جابجایی مثبت است که از روغن برای خنک کاری و سیلینگ استفاده می‌کند. این پمپ‌ها در طیف گسترده‌ای از کاربردهای صنعتی و آزمایشگاهی استفاده می‌شوند و به دلیل قدرت مکش بالا، در اکثر موارد بدون نیاز به تعمیر و نگهداری مداوم کار می‌کنند.

خلا در پمپ خلاء روتاری وین چگونه ایجاد می شود؟

پمپ خلاء روتاری وین خلاء را با افزایش حجم یک ظرف ایجاد می‌کند. به عنوان مثال در یک پمپ آب دستی، مکانیزمی یک حفره مهر و موم شده کوچک را برای ایجاد خلاء عمیق گسترش می‌دهد. به دلیل فشار، مقداری مایع از محفظه به داخل حفره کوچک پمپ رانده می‌شود.

مزایا پمپ خلاء روتاری وین

پمپ خلاء روتاری وین به دلیل طراحی منحصر بفرد خود، بدون ایجاد صدا و لرزش، خلاء را ایجاد می‌کند. این پمپ‌ها در طیف گسترده‌ای از کاربردهای صنعتی و آزمایشگاهی استفاده می‌شوند و به دلیل قدرت مکش بالا، در اکثر موارد بدون نیاز به تعمیر و نگهداری مداوم کار می‌کنند. مزایای دیگر پمپ خلاء روتاری شامل:
پایداری و طول عمر طولانی.
عملکرد پمپاژ بالایی.
مکانیزم پمپ خلاء تسهیل شده با روغن که نه تنها قطعات چرخان بلکه آب بندی خلاء را راحت تر می کند و هوابندی را بهبود می بخشد.
قابل اطمینان و دارای عملکرد پمپاژ پایدار در خلاء بالا.
نیاز به نگهداری کمی و دارای عملکرد تمیزتر، سر و صدای کمتر و خنک کنندگی هوا بدون نیاز به آب.

کاربردهای پمپ خلاء روتاری وین

پمپ خلاء روتاری وین در کاربردهای مختلف از جمله:
فیلتراسیون: برای حذف ذرات و مولکول‌های هوا از یک محلول استفاده می‌شود.
تبخیر: برای تبخیر حلال‌های شیمیایی با نقطه جوش بالا استفاده می‌شود.
گاززدایی: برای حذف گازهای موجود در یک محلول استفاده می‌شود.
آماده‌سازی نمونه: برای آماده‌سازی نمونه‌های آزمایشگاهی با خلاء استفاده می‌شود.

انواع پمپ خلاء روتاری وین

پمپ خلاء روتاری وین در انواع مختلفی از جمله پمپ خلاء روتاری تک مرحله‌ای و دو مرحله‌ای موجود است. پمپ خلاء روتاری تک مرحله‌ای برای کاربردهای خاص در زمینه صنایع سنگین جهت تولید وکیوم یا خلاء در محدوده تقریبی فشار torr 0.01 تا torr استفاده می‌شود. پمپ خلاء روتاری دو مرحله‌ای برای خلاء بالا در سرعت پمپاژ زیاد طراحی شده است.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *