گیربکس کرانویل

گیربکس کرانویل

گیربکس کرانویل (شافت از بغل) چیست ؟

گیربکس کرانویل که با نام هایی همچون گیربکس ۹۰ درجه ، گیربکس شافت از بغل و گیربکس هالو شافت نیز در بازار شناخته می شود ، یکی از دیگر از انواع گیربکس های صنعتی مورد نیاز در رده ی قدرتی است.

اجزای تشکیل دهنده ی گیربکس کرانویل تعدادی چرخ دنده هلیکال (مارپیچ) و دو عدد چرخ دنده ی مخروطی شکل می باشد که امکان انتقال قدرت در زاویه ۹۰ درجه را فراهم می کند. گیربکس کرانویل پینیون یا شافت از بغل نسبت به گیربکس های شافت مستقیم دارای قدرت و گشتاور بیشتری می باشد. همچنین می تواند به دلیل درگیری چرخ دنده های مارپیچ به صورت هم زمان ، گشتاور را به صورت نرم و بدون ضربه انتقال دهد.
موارد فنی گیربکس کرانویل :

گیربکس کرانویل در دو نوع پوسته چدنی و آلمینیومی و همچنین در انواع پایه دار ، فلنچ دار و نیم فلنچ در بازار عرضه می شود.

نحوه قرار گیری و عملکرد اجزای گیربکس کرانویل سبب شده است تا این گیربکس دارای عملکرد بی صدا ، استقامت بالا و همچنین گشتاور زیادی باشد. از دیگر مزایای این نوع از گیربکس می توان به مصرف بهینه انرژی ، بازدهی بالا ، امکان خروجی ۹۰ درجه و همچنین توانایی کار با موتور های آسنکرون AC اشاره کرد.

کاربرد گیربکس کرانویل چیست ؟
گیربکس کرانویل در صنایع بسیاری کاربرد دارند از جمله این صنایع می توان صنایع مس و فولاد ، صنایع کاشی و سرامیک ، صنایع سیمان ، صنایع بسته بندی ، صنایع تولید روی و سرب ، دستگاه های خطوط شستشو ، صنایع غذایی ، صنعت دارو سازی ، صنایع نفت و گاز و پتروشیمی ، حوضچه های ته نشینی در صنایع آب و فاضلاب ، صنایع دریایی ، کانوایرهای صنعتی ، نورد ، رولینگ ، نوار نقاله ، سنگ شکن معادن ، جرثقیل ها ، کوره ها و رستوران های گردان ، شهربازی ها و….. نام برد.

برندهای گیربکس کرانویل :
از انواع برند های گیربکس کرانویل می توان برند Sew ، Bonfiglioli ، Transtecno ، Yilmaz ، Siemens Flender ، Motovario ، Siti و ….. را نام برد.